KRYEFAQJA » Radio-Dossier
Radio-Dossier

Radio-Dossier

Emisioni sot

E Enjte, 30 Qershor 2016. Ora 23:00.

Historia e Lidereve botërorë: WISTON CHURCHILL -Lideri nobelist,politikani anglo-amerikan i cili ndryshoi historinë e Mbretërisë së Bashkuar. Strategjitë dhe idetë për një të ardhme më të mirë për Anglinë dhe popullin e saj.

Rreth emisionit

“RADIO-DOSSIER”,kushtuar figurave më të medha historiko-politike të botës. Të fshehtat dhe të pathënat e lidereve gjakatarë të luftërave botërorë. Emisioni transmetohet çdo të enjte në oren 23:00. Gazetare realizuese Dori Camaj.

Kthehu Pas
Sicred