KRYEFAQJA » Mirëmëngjes fundjavë
miremengjes fundjave

Mirëmëngjes fundjavë

Rreth emisionit

Emisioni i mëngjesit në RTSH vazhdon të na shoqërojë edhe në fundjavë. Çdo të shtunë dhe të dielë në ekranin e televizionit publik formati “Mirëmëngjes Fundjavë”, është i pranishëm në shtëpitë e shqiptarëve menjëherë pas lajmeve të orës 10 deri në orën 12.

Gazetarja Aulona Minga rikthen emisionin e fundjavës këtë herë përkrahë moderatorit të Radio Tiranës Andri Xhahu. Programi sjell çdo fundjavë një format më argëtues nga ai për gjatë javës, ku nuk mungojnë rubrikat utilitare, lifestyle dhe të ftuar personalitete të fushave të ndryshme që zbulojnë më shumë rreth jetës dhe historive të tyre të suksesit.

“Mirëmëngjes fundjavë”  vjen çdo të shtunë dhe të dielë, nga ora 10:15-12:00, në ekranin e RTSH dhe RTSH 3 HD.

Emisionet Video

Kthehu Pas

Sicred