KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Zjarri i madh në Dubai
dubai, zjarr i madh, viktima, bota

Zjarri i madh në Dubai

Një zjarr i madh ka përfshirë një kulle ndërtimi në qendër të Dubait, në afërsi të ndërteses më të lartë të Emirateve të Bashkuara Arabe dukë bërë që një qendër gjigante tregtare të mbushet me tym. Flakët masive shpërthyen në një ndërtesë në afërsi Burj Kalifa, rreth orës e 6 të mëngjesit. Autoritetet ishin të shpejtë në dërgimin e ekipeve të zjarrfikësve, duke përfshirë edhe një helikopter dhe ekipet e emergjencave që rrethuan zonën. Nuk është raportuar  për viktima, edhe një sërë ambulancash ishin dërguar në vendin e ngjarjes. Në një deklaratë, zyrtarët e Dubait kanë konfirmuar se ndërtesa e djegur ishte në ndërtim e sipër.

Sicred