KRYEFAQJA » LAJME » Zhvillohet takimi i përjavshëm Rama-Meta

Zhvillohet takimi i përjavshëm Rama-Meta

Rreth orës 09.00 të mëngjesit të se mërkurës Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Parlamentit Ilir Meta zhvilluan takimin e përjavshëm. Takimi i dy aleatëve të koalicionit qeverisës u zhvillua në ambientet e viles qeveritare nr.30 i cili zgjati shumë pak minuta dhe nuk pati prononcime për median nga asnjëra palë. Burime jozyrtare informacioni bëjnë të ditur se në takim ka qenë i pranishëm dhe Drejtorja për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Europian, Genoveva Ruiz Calavera e cila drejton grupin e ekspertëve të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit. Ky grup ka mbërritur një ditë më parë në Tiranë nga Brukseli dhe sot pritet të dali para medias.

Sicred