KRYEFAQJA » LAJME » Zgjedhjet lokale në Maqedoni, Zijadin Sela: Faktori shqiptar po njeh rritje!

Zgjedhjet lokale në Maqedoni, Zijadin Sela: Faktori shqiptar po njeh rritje!

Të dielën, më 29 tetor, në Maqedoni zhvillohet raundi i dytë i zgjedhjeve lokale në komunat që dolën në balotazh. Në një interviste ekskluzive për Radio Televizionin Shqiptar, kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, njëkohësisht dhe kandidat për kryetar i Komunës së Strugës, shprehet se faktori shqiptar gjithnjë e më shumë po njeh rritje. Në intervistën e tij, zoti Sela, jep detaje rreth koalicionit me Lëvizjen Besa, si dhe rëndësinë që emigrantët do të kene në këto zgjedhje. Me zotin Zijadin Sela bisedoi gazetari i RTSH Genci Ymeraj.

Sicred