KRYEFAQJA » LAJME » Zgjedhja e Cakajt si ministër i jashtëm, Rama përplaset fortë me Metën
Zgjedhja e Cakajt si ministër i jashtëm, Rama përplaset fortë me Metën
Foto ilustruese

Zgjedhja e Cakajt si ministër i jashtëm, Rama përplaset fortë me Metën

Kryeministri Edi Rama ka reaguar me tone mjaftë të ashpra ndaj vendimit të presidentit Ilir Meta, për të refuzuar Genti Cakajn si ministrit i ri për Europën e Punët e Jashtme. Në një status në Tuiter zoti Rama e konsideron jo vetëm antikushtetues, por edhe të turpshëm. “Argumentat e dhëna nga zoti President janë të frikshme për nivelin skandaloz dhe turpëruese për institucionin”. “Ndjesë Kosovës për këtë turp” shkruan kryeministri Rama, pasi zoti Cakaj është edhe nënshtetas i Kosovës.
Tashmë mbetet e paqartë se cilat do të jenë veprimet e mëtejshme të zoti Rama, por kjo mund të cilësohet përplasja më e fortë mes tij dhe presidentit Meta.

Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com