KRYEFAQJA » LAJME » Zgjatet afati i arrestit shtëpiak për Albin Kurtin
Kosovë, Gjykata e Apelit i lë deputetët në "arrest shtëpie"

Zgjatet afati i arrestit shtëpiak për Albin Kurtin

Gjykata në Prishtinë zgjati afatin e arrestit shtëpiak për Albin Kurtin deri me 17 shkurt të vitit të ardhshëm. Prokuroria e akuzon Kurtin dhe disa deputetë të tjerë të Vetevendosjes për përdorim materialesh luftarake dhe pengim të personave zyrtare në detyrë.

Sicred