KRYEFAQJA » LAJME » Zbulohet tyneli me drogë pranë Valiasit
Zbulohet tyneli me drogë pranë Valiasit

Zbulohet tyneli me drogë pranë Valiasit

Policia e Tiranës njoftoi se ka ndaluar të dielën shtatë persona dhe një sasi të konsiderueshme droge pranë Valias. Sipas njoftimit organizatori i grupit ishte një punonjës policie. Droga, 146 kg e llojit kanabis sativa dhe 220 rrënjë bimësh të këtij lloji u zbuluan në një tunel që lidhte zonën e Valiasit me atë të Fushë Prezës. !0 persona që ishi rekrutuar për të punuar, kryesisht fshatarë të zonës po procedohen ne gjendje të lirën. Materialet proceduriale do t’i kalojnë Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprat penale”Prodhim dhe shitje të lëndë narkotike”, “Kultivim i lëndëve narkotike” dhe “Mos kallzimi i krimit”.

Sicred