KRYEFAQJA » LAJME » Vuçiç pranon emërimin e partisë së tij si kandidat për garën presidenciale
Zgjedhjet në Serbi, triumfon Vuçiç

Vuçiç pranon emërimin e partisë së tij si kandidat për garën presidenciale

Kryeministri i Serbisë Aleksander Vuçiç, pasi pranoi emërimin e partisë së tij si kandidat për garën presidenciale, tha se do ta fitojë atë garë që të tjerët të mos prishin arritjet e deritanishme dhe marredhëniet e mira me fqinjët. Vuçiçi nuk përjashtoi mundësinë e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare bashkë me ato presidenciale dhe pritet që së shpejti të lajmeroje dorëheqjen.

Sicred