KRYEFAQJA » LAJME » Vritet një person në ish-bllok
Vritet një person në ish-bllok

Vritet një person në ish-bllok

Një person është gjetur vrarë mbrëmjen e të mërkurës në rrugën “Nikolla Tupe”, në zonën e ish-Bllokut në Tiranë. Ai është identifikuar si Memli Begalla 64 vjeç, biznesmen. Banorët e kanë gjetur trupin e tij të pajetë në trotuar. Policia ka mbërritur menjëherë dhe po heton rrth ngjarjes. Ka dyshime se viktima është qëlluar me armë me silenciator. Disa dëshmitarë thonë se kanë parë një makinë nga e cila mendohet se është shtënë në ddrejtim të biznesmenit. Disa persona janë shoqëruar pasi mendohet se kanë dijeni rreth ngjarjes. I ndjeri Begalla njihet biznesmen që merrej me veprimari në fushën energjitkës, ndërtimit dhe turizmit.

Sicred