KRYEFAQJA » LAJME » Votohet kandidatja për prokuroren e përgjithshme
Votohet kandidatja për prokuroren e përgjithshme

Votohet kandidatja për prokuroren e përgjithshme

Mes tensionit, rrëmujës dhe bombave tymuese, parlamenti shqiptar ka votuar me 69 vota pro, 2 kundër, 2 abstenim për kandidaten e për prokurore të përgjithshme Arta Marku. Ajo është një prej tre kandidateve për kreun e akuzës. Në një situatë të tendosur zonja Marku bëri betimin. Opozita po e kundërshton fuqishëm këtë zgjedhje. Ish kreu i saj Berisha paralajmëroi edhe mundësinë e djegies së mandateve, ndërsa sulmoi ashpër kryeministrin Rama si organizator të këtyre ngjarje.

Sicred