KRYEFAQJA » LAJME » Volejboll femra; Amarilda Prenga
Volejboll, femra, Amarilda Prenga, veterania, sport

Volejboll femra; Amarilda Prenga

Amarilda Prenga mund të jetë 36 vjeç sot, por, teksa e sheh të stërvitet me Kombëtaren e femrave, vëren se ajo nuk ka humbur asgjë nga pasioni i saj për këtë lojë, ndonëse vitin që shkoi ajo u bë për herë të dytë nënë. Veterania vlerëson se grupi aktual i lojtareve kuqezi premton për Ligën e Evropës në qershor. Por Prenga e madhe e ka të qartë se pengesa e parë që duhet kapërcyer është ajo e mendësisë inferiore, që sipas saj ekziston prej kohësh në subkoshencën e sportistëve shqiptarë. Shqipëria do të jetë përballë Bjellorusisë, Finlandës dhe Austrisë dhe nga data 9, deri më 11 qershor 2017, do ta presë grupin në Tiranë, kurse nga data 16, deri më 18 qershor do të jetë në Bjellorusi për ndeshjet e kthimit.

Sicred