KRYEFAQJA » LAJME » Vogëlushja 16-muajshe që dashuron ujin
Vogëlushja 16-muajshe, dashuron ujin, pishine, video virale ne web

Vogëlushja 16-muajshe që dashuron ujin

Nëse do të kishte ndonjë fëmi që do ta meritonte plotësisht nofkën “peshk i vogël”, ajo do të ishte kjo vogëlushe. Elisabeta është vetëm 16 muajshe dhe s’ka shumë që ka mësuar të ecë. Por kjo nuk e ka penguar atë që ecë përpara në not. Madje të ecë përpara me ritme të frikshme, teksa noton, del nga pishina dhe zhytet prapë me një pasion të jashtëzakonshëm. Mesa duket uji nuk e tremb, pasi ajo ka notuar edhe në det të hapur dhe duket se kjo vogëlushe është një premtim i madh për notin britanik. Megjithatë, kjo mbetet për t’u parë.

Sicred