KRYEFAQJA » LAJME » Vlorë, IKMT shemb tre objekte për t’iu hapur rrugë investimeve
vlore, shemben objekte, ikmt

Vlorë, IKMT shemb tre objekte për t’iu hapur rrugë investimeve

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit është rikthyer në Vlorë, për të vijuar operacionin e shembjes së objekteve që bëhen pengesë për zbatimin e projekteve publike. Këtë të Hënë u shembën dy godina banimi dhe një Qendër Shëndetesore, që pengonin punimet e dy prej projekteve të rëndësishme infrastrukturore; By Passit të Vlorës dhe Shëtitores buzë detit. Gjatë kësaj ndërhyrjeje nuk ka patur konflikt me banorët, të cilët janë ne proces shpronësimi.

Sicred