KRYEFAQJA » LAJME » Ekonomi » Vjero: Biznesi i vogël nuk ka kosto nga përfshirja në TVSH

Vjero: Biznesi i vogël nuk ka kosto nga përfshirja në TVSH

Biznesi i vogël me xhiro mbi 2 milionë lekë që përfshihet në skemën e TVSH-së nuk duhet të shqetësohet sepse nuk ka kosto të shtuar. Kështu u shpreh drejtoresha e përgjithshme e tatimeve Vasilika Vjero në një intervistë për RTSH. Sipas zonjës Vjero informimi vijon për biznesin e vogël dhe konfirmoi që nuk do të ketë ndëshkimi me gjoba për biznesin e vogël deri në dhjetor të këtij viti. Intervistën e realizoi gazearja Amela Zhabjaku.

Sicred