KRYEFAQJA » LAJME » Vendimi i KQZ, Basha: Fitore e shumëpritur, por beteja është e gjatë dhe e vështirë!
Vendimi i KQZ, Basha: Fitore e shumëpritur, por beteja është e gjatë dhe e vështirë!

Vendimi i KQZ, Basha: Fitore e shumëpritur, por beteja është e gjatë dhe e vështirë!

Lideri i PD në opozitë Lulzim Basha e konsideroi një fitore të shumëpritur vendimin e KQZ për ndëprejen e mandatave për dy deputetë të parlamentit shqiptar dhe një kryetar bashkie. “Ndarja e politikës me krimin sapo ka filluar” shkruan zoti Basha në Fejsbuk. “Për të gjithë shqiptarët e ndershëm kjo është një fitore e shumëpritur. Beteja është e gjatë dhe e vështirë sepse krimi ka mbrojtje dhe mbështetje qeveritare” vlerëson ai. Ndërkaq kreu i opozitës garanton se “…asgjë nuk do të na ndalë nga kjo rrugë që na ndan me të keqen dhe që do të ndryshojë Shqipërinë duke ndryshuar nga rrënjët politikën”.

Sicred