KRYEFAQJA » LAJME » Vendi » Varrosen viktimat e atentatit në Shkodër, policia vazhdon hetimet
Varrosen viktimat e atentatit në Shkodër, policia vazhdon hetimet

Varrosen viktimat e atentatit në Shkodër, policia vazhdon hetimet

Janë përcjellë për në banesën e fundit 2 viktimat e atentatit të një dite më parë në Shkodër, Boran Bërcana dhë Silva Ndoci. Policia e Shkodrës ende nuk ka një vërsion zyrtar apo pistë mbi të cilën po hetojnë. Ajo çfarë dihët është së një ditë më parë, drejtori i përgjithshëm i policisë së shtetit Ardi Vëliu zhvilloi një takim urgjent më policinë vendorë të Shkodrës, ku mësohet se u ka ofruar asistencë të plotë për zbardhjen e ngjarjes.
Ajo çfarë dihet saktësisht është se vrasja ka ndodhur në orën 1:15 të natës dhe për mbi 5 orë djali 2 vjeçar ka qëndruar brënda mjetit ku u vra çifti tek Rruga e Gjanë. Sipas burimevë, ka qënë vëtëm një autor i ngjarjës dhë ai ka qënë i maskuar. Ai ka qëlluar 23 herë në drejtim të çiftit. Mësohet se dorën e ka futur brënda mjetit dhe pasi është siguruar së plumbat nuk kapin fëmijën e vogël ka qëlluar më breshëri në drejtim të çiftit dukë i lënë të vdekur në vënd të dy. Sipas burimevë makina që u gjet e djegur në të cilën u gjet edhë arma e krimit, automatik tip gjerman më 30 fishekë është e vjedhur. Mjeti është vjedhur në Tiranë ndërsa pjesët e makinës janë marrë në vënde të ndryshmë dhe mjeti është montuar nga autori dhe më pas ka kryër krimin më të.
Pamjet filmike të sekuestruara në të gjitha subjektet e mundshme janë dërguar në Tiranë për një ekspërtizë më të detajuar. Ceremonia e varrimit u bë për të dy personat e vrarë së bashku, ndërsa trupat e pajetë dolën nga familja e ish policit Boran Bërcana.Vrasja makabre në sy të foshnjës tronditi Shkodrën dhe mbarë opinionin publik një ditë më parë!

Sicred