KRYEFAQJA » LAJME » Vasili i përgjigjet Ramës: “Vetëm Rama e pengoi dhe e pengon Reformën në Drejtesi”
Vasili i përgjigjet Ramës: "Vetëm Rama e pengoi dhe e pengon Reformën në Drejtesi"

Vasili i përgjigjet Ramës: “Vetëm Rama e pengoi dhe e pengon Reformën në Drejtesi”

Lëvizja Socialiste për Integrim ka akuzuar kryeministrin Edi Rama si shkaktarin kryesor për prishjen e aleancës mes dy partive dhe pengues të Reformës në Drejtësi. Nënkryetari i kësaj partie Petrit Vasili, ndërsa kryeministri Rama po fliste në mbledhjen e Asamblesë së PS akuzoi LSI-në se kërkoi të pengonte reformën në drejtësi, doli me një status në Fejsbuk, ku ju drejtua me fajlë fyese zotit Rama. “Shqiperia s’ka as kryeminister as qeverisje. Ky kryeministër ka urryer çdo konsensus. Shqipëria gëzonte për Reformën në Drejtësi me 140 vota ndërsa ky qante. Vetëm Rama e pengoi dhe e pengon Reformën në Drejtesi” shkruan zoti Vasili.

Sicred