KRYEFAQJA » LAJME » Bota » VAR i jep penallti Perusë, por Kueva nuk shënon
VAR i jep penallti Perusë, por Kueva nuk shënon

VAR i jep penallti Perusë, por Kueva nuk shënon

Sistemi VAR është përdorur sërish në “Rusi 2018”. Në mintat e fundit të pjesësë së parë në takimin mes Danimarkës dhe Perusë , arbitri akordoi një penallti në favor të peruanëve pasi u konsultua me sistemin VAR. Por peruani Kueva nuk arriti të shënonte.

Sicred