KRYEFAQJA » LAJME » Vala digjitale e RTSH zgjerohet me Ersekën

Vala digjitale e RTSH zgjerohet me Ersekën

Mbërritja e sinjalit dhe platformës digjitale të transmetuesit publik ne Ersekë e ka afruar edhe më shumë këtë zonë me pjesën tjetër të Shqipërisë. E shtrirë rreze Malit Gramoz, Erseka konsiderohet si një nga vendet ku turizmi i përket së ardhmes. Banorët thonë se duan të promovojnë zonën, prodhimet, vendet piktoreske, ndërsa investimet janë të mirëpritura. Gazetari Norel Zaimi dhe operatori Ogert Peza ishin në Ersekë me rastin e përurimit të sinjalit digjital të RTSH.

Sicred