KRYEFAQJA » LAJME » Unaza e Madhe, vazhdon prishja intensive e banesave
Unaza e Madhe, vazhdon prishja intensive e banesave

Unaza e Madhe, vazhdon prishja intensive e banesave

Inspektorati Ndërtimor i Bashkisë së Tiranës po vazhdon me intensitet prishjen e objekteve të cilat do ti hapin rrugë ndërtimit të Unazës së Madhe, pavarësisht protestave të banorëve dhe skandalit të zbulimit të falsifikimit të dokumentave nga një prej firmave fituese. Veç mjeteve të rënda shkatërruese, makineri të shtumta po punojnë për transportimin e mbetejeve.
Kreu i opozitës Lulzim Basha ishte sërish pranë banorëve në protestë, sipas tij për të mbrojtur banesat e tyre nga grabitja e qeverisë së Edi Ramës që kërkon ti hapë rrugë vjedhjes 40 milion euro.

Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com