KRYEFAQJA » LAJME » Uldedaj Kampion Bote në kategorinë WBO Junior
Uldedaj Kampion Bote në kategorinë WBO Junior

Uldedaj Kampion Bote në kategorinë WBO Junior

21 vjeçari shqiptar Jurgen Uldedaj u shpall Kampion Bote në kategorinë WBO Junior, në një ballafaqim të fortë në ringun e sallës “Feti Borova” në Parkun Olimpik të Tiranës me boksierin argjentinas Nikolas Leandro Arganaraz. Uldeda ja doli të meritonte brezin e kampionit pas 10 raundesh, duke fituar takimin me pikë. Bilanci i Uldedajt si boksier profesionist është 9 fitore 0 barazime dhe 0 humbje.

Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com