KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Tusk viziton sot Maqedoninë
Donald-Tusk, Tusk viziton sot Maqedoninë, kreu i keshillit europian

Tusk viziton sot Maqedoninë

Kryetari i Këshillit të Evropës, Donald Tusk, viziton sot Maqedoninë. Në Shkup ai do te takohet vetem me presidentin, Gjorgje Ivanov me të cilin do të bisedoje për krizën e emigrantëve dhe rolin e Maqedonisë në përpalljen me të. Presidenti Ivanov, ndër të tjera do ta njoftojë Tuskun me situatën politike të rënduar në vend, dhe mundësine për daljen nga kjo krizë që ka mbërthyer vendin. Kjo është vizita e tretë për dy vjet e Tusk në Maqedoni.

Sicred