KRYEFAQJA » LAJME » “Triss”, 500 kilogram lëndë narkotike dhe pesë persona të ndaluar
"Triss", 500 kilogram lëndë narkotike dhe pesë persona të ndaluar

“Triss”, 500 kilogram lëndë narkotike dhe pesë persona të ndaluar

500 kilogram lëndë narkotike dhe pesë persona të ndaluar është bilanci i operacionit të koduar “Triss” organizuar nga policia e Durrësit dhe Shijakut. Të ndaluarit, kryesisht të rinj midis 22 dhe 29 vjeçve, si dhe një  47 vjeçar, dyshohet se merren me prodhimin dhe shitjen e narkotikëve. Një person është shpallur në kërkim. Veç lëndës narkotike, policia ka sekuestruar edhe katër makina si dhe 12 telefona celularë. Grupi akuzohet për “Prodhim dhe shitje të narkotikëve”.

Sicred