KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Tornadot godasin Amerikën Latine

Tornadot godasin Amerikën Latine

Jugu i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, vecanërisht shteti i Teksasit, është goditur nga një numër i konsiderueshëm tornadosh gjatë 24 orëve të fundit, të cilët kanë shkaktuar vdekjen e të paktën 8 personave, dhe dëme të medha materiale.

Sicred