KRYEFAQJA » LAJME » Tiranë, vritet me thikë një 22 vjeçar, në pranga autorët
Rama vlerëson policinë shqiptare

Tiranë, vritet me thikë një 22 vjeçar, në pranga autorët

Një sherr banal i ka marrë jetën një 22-vjeçari mbrëmjen e së hënës në afërsi të stadiumit “Selman Stërmasi” në kryeqytet. Viktima është  Marzi Mihali i cili është konfliktuar fillimisht me një bashkëmoshatar të tij, shtetasin Dejvi Bitraj. Në ndihmë të këtij të fundit kanë ardhur edhe miqtë e tij të cilët e kanë rrahur 22 vjeçarrin dhe në sherr e sipër kushëriri i Dejvi Bitraj, Eugen Bitraj ka nxjerrë thikën dhe ka goditur Marzi Mihalin, i cili për pasojë ka gjetur vdekjen në spital duke mos i rezistuar dot plagëve të marra. Policia njoftoi mëngjesin e sotëm se ka arrestuat autorin dhe bashkëpuntorët e tij në krim. Ata janë shtetasit: Eugen Bitraj, Dejvi Bitraj, Kridens Alla dhe Marsel Alla të katër banues Tiranë.

Sicred