KRYEFAQJA » LAJME » Tiranë, ndizet pema e vitit të ri
Tiranë, ndizet pema e vitit të ri

Tiranë, ndizet pema e vitit të ri

Bashkia e Tiranës i është bashkuar kryeqyteteve të mbarë botës duke ndezur pemën e vitit të. Cermonia e posaçme është organizuar të dielën në sheshin Skënderbej. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, tha se bashkia është përpjekur që ta kthejë Tiranën në epiqendër të festimeve përgjjatë gjithë muajit dhjetor. Zoti Veliaj bëri thirrje që qytetarët e Tiranës dhe mbarë Shqipërisë, ta kthejnë këtë muaj në një festë solidariteti.

Sicred