KRYEFAQJA » LAJME » Tiranë: Goditet me thikë, humb jetën 27-vjeçari

Tiranë: Goditet me thikë, humb jetën 27-vjeçari

Një tjetër ngjarje e rendë me pasojë jetën e një të riu është regjistruar këtë të mërkurë. Konflikti banal mes dy të rinjve i ka marrë jetën 27- vjeçarit Altin Kodra pas goditjes me thikë në bark. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Çekrezë në Tiranë. Fillimisht 27- vjeçari mbeti i plagosur dhe u dërgua për të marrë ndihmën e parë në Qendrën Spitalore në Kryeqytet por prerja e shkaktuar nga thika ka prekur edhe organet e brendshme. Policia arrestoi autorin ,Vladimir Luli i cili u shoqërua në ambientete komisariatit nr 5. Burimen thonë se shkak i ngjarjes së rendë ka qënë një sherr i nisur pak ditë më parë. Specialistët e Krimeve ndaj jetës në Policinë e Tiranës, po punojnë për sqarimin e plotë të rrethanave të kësaj ngjarje. Në vendin e ngjarjes është gjendur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale, një mjet prerës thikë, i përdorur nga autori.

Sicred