KRYEFAQJA » LAJME » Tiranë: Demokratët e degës 7-të peticion kundër Bashës

Tiranë: Demokratët e degës 7-të peticion kundër Bashës

Pas demokratëve të Korçës dhe Vlorës, janë edhe ata të Tiranës, të cilat kërkojnë anullimin e zgjedhjeve për Kryetarin e Partisë Demokratike, duke e konsideruar atë një farsë të Lulzim Bashës. Përmes një peticioni demokratët e degës 7-të të Tiranës, ia faturojnë Lulzim Bashës humbjen katastrofike të partisë Demokratike në zgjedhjet e 25 qershorit. Sipas tyre argumenti i Bashës për blerje masive vote nuk është i justifikueshëm, pasi Basha nënshkroi një marrëveshje me Ramën për të garantuar zgjedhje të lira dhe të ndershme. Për demokratët e Tiranës, Partia Demokratike në drejtimin e Lulzim Bashës po asgjësohet, ndaj kjo forcë politike ka nevojë për analizë të thellë dhe bashkim për tu ringritur.

Sicred