KRYEFAQJA » LAJME » Tirana zyrtare përshëndet deklaratën e përbashkët “Thaçi-Vujanoviç”

Tirana zyrtare përshëndet deklaratën e përbashkët “Thaçi-Vujanoviç”

Deklarata e përbashkët e presidentëve të Kosoves e Malit të Zi është përshëndetur edhe nga Tirana zyrtare. Presidenti Ilir Meta vlerëson se, përmes këtij akti, Mali i Zi demonstron edhe njëherë se është partner i shkëlqyer i shqiptarëve dhe faktor i rëndësishëm për stabilitetin dhe promovimin e marrëdhënieve të fqinjësisë së mirë në rajon, ndersa uron edhe institucionet e Kosovës. Ndërsa kryeministri Edi Rama shkruan në rrjetin social facebook: “Rrugës për Prishtinë ku sapo dëgjova për hapin e rëndësishëm drejt finalizimit të demarkacionit me Malin e Zi! Uroj të mbyllet sa më parë, shkruan Rama.

Sicred