KRYEFAQJA » LAJME » Tirana-Kukësi, një shans për kthesën për dy ekipet

Tirana-Kukësi, një shans për kthesën për dy ekipet

Kukësi e ka humbur ndeshjen e radhës, atë me Flamurtarin, por për ndihmës/trajnerin Rrahman Hallaçi nuk ka kohë, sepse vjen sfida me Tiranën.

“Tirana është vlerësuar gjithmonë pasi është një ekip me histori të madhe , por në ndeshjen e fundit ndoshta fati nuk ka qenë me ta. Evlerësojmë Tiranën sepse e meriton të vlerësohet, por na duhet të përqëndrohemi që të shkojmë drejt fitores”-tha Rrahman Hallaçi .

Edhe për futbollistin Donjet Shkodra, i ka pohuar se e ka kaluar dëmtimin e lehtë dhe është gati për ndeshjen e radhës, Tirana nuk mund të nëvlerësohet.

“Ai gjithashtu tha se Tirana duhet vlerësuar, edhe pse në janar ishim shumë pikë larg vendit të dytë , ne i rikuperuam këto pikë mbrenda pak muajve dhe arritëm sërish pikët për t’u larguar nga vendi 3 apo i 4.

Ish-kapiteni i veri-lindorëve nuk e pranon idenë se Kukësi ka mbetur prapa në betejën për titull kundrejt dyshes Skënderbeu-Partizani.

“Ka qenë një objektiv që Tirana të ishte në kupat e Europës. Momentalisht them që eshtë e mbyllur kjo pjesë, pasi duhet të shohim si të lagrohemi nga ky pozicion aktual dhe më vonë, shohim si do rrjedhin ngjarjet’-tha ish-kapiteni.

Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com