KRYEFAQJA » LAJME » Thaçi: Fundi i dialogut me Serbinë, njohje reciproke e Kosovës
Thaçi: Fundi i dialogut me Serbinë, njohje reciproke e Kosovës

Thaçi: Fundi i dialogut me Serbinë, njohje reciproke e Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është shprehur sot se fundi i dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë, duhet të sigurojë njohje reciproke dhe anëtarësimin e Kosovës në OKB. Në një postim në Twitter Thaçi shkuan se mendimet e tjera rreth rezultave të këtij dialogu, janë të pakuptimta apo interpretime false. “Fundi i dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë, përfshirë edhe demarkacionin e 400 kilomtrave në mes të dyja vendeve, duhet të përmbyllet me njohje reciproke dhe anëtarësim të Kosovës në OKB dhe organizata të tjera. Mendimet e tjera rreth rezultateve të këtij dialogu janë të pakuptimta apo interpretime false”, shkruan Presidenti Thaçi në Twitter.

Sicred