KRYEFAQJA » LAJME » Tërmeti, IGJEUM regjistroi sot 37 paslëkundje

Tërmeti, IGJEUM regjistroi sot 37 paslëkundje

Tërmeti i rënë një ditë më parë në Bulqizë i shkallës 5,1 ballë i shkallës Rihter, është pasuar të dielë nga 37 paslëkundje më të lehta. Instituti i Gjeoshkencave sqaron se këto paslëkundje janë normale. Ato kanë qenë më të lehta dhe kanë zgjatur deri në orën 6 të mëngjesit. Sizmiologët duke parë supozimet e shtuara në publik në lidhje me ndikimin e kushteve ekstreme atmosferike që po përjetojnë, sqarojnë se tërmetet janë fenomene natyrore që nuk kanë asnjë lidhje me këtë.

Sicred