KRYEFAQJA » LAJME » Tërmet në juglindje të Egjeut

Tërmet në juglindje të Egjeut

 

Lëkundje të fuqishme tërmeti prej 6.7 ballesh kanë tronditur pas mesnate ishullin grek Kos, në pjesën juglindore të detit Egje. Dy persona humben jeten, ndërsa numri i të plagosurve eshte më shumë se 100. Epiqendra është lokalizuar në zonën detare mes ishullit Kos dhe qytetit turistik turk, Bodrum. Ka njoftime se dallgët e shkaktuara nga cunami kanë përmbytur disa hotele në ishull.

 

Sicred