KRYEFAQJA » LAJME » Tension mes protestuesve dhe policisë tek ministria e brendshme
Protesta, plagosen gjashtë anëtarë të FNSH

Tension mes protestuesve dhe policisë tek ministria e brendshme

Eshtë rritur ndjeshëm tensioni mes protestuesit e opozitës dhe trupave të policisë që mbrojnë Ministrisë së Brendshme. Protestuesit kanë tentuar të përdorin forcën për të çarë kordonin e rojeve. Bomba tymuese janë hedhur në drejtim të godinës. Titullarë të opozitës përfshirë dhe kreun e saj Lulzim Basha kanë ndërhyrë për të qetesuar përkrahësit e opozitës. Para fillimit të protestës ministri Xhafaj, i cili është në fokusin e protestuesve ka bërë thirrje për qetësi, ndërsa hynte në dikaster.

Sicred