KRYEFAQJA » LAJME » Kulturë » Tenori Agim Hushi, takim me nxënësit e liceut artistik
agim hushi tirane liceu artistik takim me nxenesit

Tenori Agim Hushi, takim me nxënësit e liceut artistik

Me nje eksperience disavjecare neper skenat e botes, me shume vleresime, por edhe me dashurine per profesionin, tenori i mirenjohur Agim Hushi mberrin ne Tirane t’ia percjell kete eksperience brezit te ri. Nxenes te liceut artistik Jordan Misja ne Tirane kane qene mesditen e kesaj te hene bashkebiseduesit e takimit me Hushin, duke i dhene atij shume emocione, te cilat artisti nuk i fsheh.

Qe prej 9 vitesh tenori Hushi jeton ne Vjene, ku jo vetem vijon me rolet ne skene, por edhe me mesimdhenien, kryesisht per te sapodiplomuarit ndaj dhe perballja me liceistet per artistin eshte e vecante.

Tenori Hushi qe prej fillimit te ketij viti eshte president i “Royel Cambodian Opera” në Kamboxhia,

Sicred