KRYEFAQJA » LAJME » Të pagjeturit e Luftës së Kosovës

Të pagjeturit e Luftës së Kosovës

Këto ditë, shënohet 20 vjetori i eksodit të shqiptarëve të Kosovës. Pavarësisht progresit të saj në këto vite, plagët e luftës mbeten ende të fresketa. Ferdonie Qerkezi, sot 67 vjeçare humbi në këtë luftë të pesë burrat e familjes, bashkeshortin dhe katër djemtë. Edhe pas 20 vitesh ajo ka vetëm dy varre për të qarë, ndërsa trupat e bashkëshortit dhe dy djemve ende rezultojnë të pagjetur.

Sicred