KRYEFAQJA » LAJME » Takimi mes Tahirit dhe homologut të tij francez
homologu-francez, saimir tahiri, bruno leu, takimi, bisedime

Takimi mes Tahirit dhe homologut të tij francez

Lufta kundër krimit të organizuar dhe terrorizmit, ka qenë pjesa kryesore e takimit të zhvilluar në Tiranë, mes Ministrit të Brendshëm Sajmir Tahiri dhe homologut të tij francez, Bruno Leru. Në bisedën 1 orëshe që zyrtarët kanë zhvilluar, është biseduar për bashkëpunimin e mundshëm për të ndaluar dukurinë e pastrimit të parave, si edhe shkëmbimin e eksperiencës në sjelljen dhe veprimin e policisë. Të dy ministrat vizituan edhe sallën e komandimit dhe informacionit në Drejtorinë e policisë së Tiranës, e pritet të japin edhe një deklaratë për mediat.

Sicred