KRYEFAQJA » LAJME » Tahiri në Prishtinë i kërkon Interpolit të rishikojë urdhër arrestet e Serbisë
Saimir tahiri ne kosove

Tahiri në Prishtinë i kërkon Interpolit të rishikojë urdhër arrestet e Serbisë

Ministri i Brendsëm Sajmir Tahiri nga Prishtina ku ndodhet për një vizitë zyrtare i ka kërkuar Interpolit të rishikojë të gjitha urdhër arrestet e Serbisë, përfshi këtu dhe rastin e arrestimit të Ramush Haradinajt. Në një konferencë të përbashkët me homologun kosovar Tahiri e ka quajtur të tepërt dhe të paligjshëm këtë urdhër.

Sicred