KRYEFAQJA » LAJME » Ekonomi » Tabaku për RTSH: Qeveria e ka shndërruar Shqipërinë në “Lavatriçe” të parave të pista

Tabaku për RTSH: Qeveria e ka shndërruar Shqipërinë në “Lavatriçe” të parave të pista

Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku akuzon Qeverinë se e ka shndërruar Shqipërinë në “Lavatriçe” të pastrimit të parave të pista. Në një intervistë për RTSH-në, zonja Tabaku tha se modeli  keqeverisës i ekonomisë dhe aferat e mëdha korruptive kanë sjellë krizë ekonomike dhe rritje të nivelit të borxhit. Ajo shpreh rezerva të forta për kontratat e Partneritetit Publik Privat, duke paralajmeruar anullimin e çdo kontrate korruptive me ardhjen e PD-së në pushtet. Intervista është realizuar nga gazetarja Anisa Kadesha.

Sicred