KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Sulmi në Londër, ndalohen 7 persona
Sulmi në Londër, ndalohen 7 persona

Sulmi në Londër, ndalohen 7 persona

Shtatë persona janë arrestuar gjatë operacioneve që policia britanike ndërmori pas sulmit pranë parlamentit britanik i cili shkaktoi 5 të vdekur dhe 40 te plagosur. Kryeministrja britanike, në reagimin e saj, tha se sulmi “i neveritshëm” goditi mbi vlerat e lirisë, demokracisë dhe të lirisë së fjalës. May, pas një takimi urgjent me ekipin e sigurisë, tha se qeveria nuk do të rrisë nivelin e kërcënimit nga terrorizmi.

Sicred