KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Sulmi në Gjermani, 3 veta humbin jetën
Sulmi në Gjermani, 3 veta humbin jetën

Sulmi në Gjermani, 3 veta humbin jetën

Tre të vdekur dhe rreth njëzetë të plagosur është bilanci i incidentit që ndodhi dje në qytetin gjerman të Mynsterit, pasi një furgon mësyu drejt njerëzve që ishin ulur jashtë restoranteve në zonën e vjetër të qytetit. Mes viktimave ishte edhe shoferi i furgonit i cili qëlloi veten për vdekje në vendgjarje. Megjtihëse ai nuk është identifikuar akoma zyrtarisht, besohet se ka patur probleme mendore. Sipas autoriteteve, nuk ka asnjë të dhënë që ai të ketë patur lidhje me grupin terrorist të shtetit islamik. Besohet se agresori ishte qytetar gjerman.

Sicred