KRYEFAQJA » LAJME » Studentët vijojnë protestën edhe përgjatë mbrëmjes, duke u gëdhirë e enjte
Studentët vijojnë protestën edhe përgjatë mbrëmjes, duke u gëdhirë e enjte

Studentët vijojnë protestën edhe përgjatë mbrëmjes, duke u gëdhirë e enjte

Studentët kanë vijuar protestën edhe mbrëmjen e së mërkurës përpara godinës së kryeministrisë, dhe vetë ata theksojnë se do të vijojnë për gjatë gjithë natës të qëndrojnë aty. Ndërkohë që shprehet se ditën e enjte do të ketë edhe një tjetër vatër protestë përpara parlamentit.

Mos reagimi për procedimiet e 25 emrave për studentët është i patolerueshëm.

Ndërkohe që gjatë gjithë ditës së mërkurës studentët protestuan përpara selisë së qeverisë dhe një pjesë tjetër përpara godinës së Ministrisë së Arsimit.

Studentët kërkojnë nga Ministria plotësimin e 8-të kërkesave të tyre kryesore dhe deri më tani kanë refuzuar të ulen për dialog me qeverinë, ndonëse  kanë patur ftesa të drejtpërdrejta nga Kryeministri Rama, për tu ulur në bisedime.  Studentët shprehen të vendosur se nuk do të tërhiqen deri në plotësimin e të gjitha kërkesave të tyre.

Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com