KRYEFAQJA » LAJME » Studentët vazhdojnë me protestën, Rama me thirrje për dialog
Studentët vazhdojnë me protestën, Rame me thirrje për dialog

Studentët vazhdojnë me protestën, Rama me thirrje për dialog

Ndërsa studentët shqiptarë kanë vijuar të dielën protestën e tyre në ditën e 12-të, kryeministri Edi Rama ka bërë një tjetër thirrje për dialog. “Ne duhet të përballemi me faktin që ose do të vdesim të gjithë së bashku ose do të mësojmë të jetojmë së bashku dhe nëse kemi ndërmend të jetojmë së bashku ne duhet të dialogojmë” shkruan zoti Rama në rrjetet sociale. Në fakt thirrja jo e zakonshme për dialog, i atribuohet politikanes, diplomates dhe aktivistes amerikane Eleanor Ruzvelt. Gruaja e ish presidentit Ruzvelt, ajo mbahet mend si zonja e parë më jetëgjatë e SHBA-ve nga viti 1933-1945, e cilësuar ndryshe dhe si zonja e parë e botës.

Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com