KRYEFAQJA » LAJME » Studentët bojkotojnë mësimin dhe protestojnë

Studentët bojkotojnë mësimin dhe protestojnë

Bojkoti i mësimit në arsimin e lartë vijon në të gjithë vendin. Në Shkodër, Korçë, Elbasan, Vlorë e Gjirokastër që në orën 09.00 të mëngjesit me mijëra studentë kanë protestuar jo vetëm para universiteteve të tyre, por kanë marshuar edhe nëpër rrugët e qyteteve. Ata shprehen të vendosur për të vijuar protestën deri në plotësim të tetë kërkesave që i janë parashtruar qeverisë.

Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com