KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Stokholm, kamioni mes turmës, tre të vdekur
Stokholm, kamioni mes turmës, tre të vdekur

Stokholm, kamioni mes turmës, tre të vdekur

Një kamion është futur në mes të një turme me njerëz dhe sipas raportimeve të para raportohet për tre persona të vdekur dhe disa persona të plagosur. Ngjarja ka ndodhur në qendër të Stokholmit mesditën e së premtes. Dëshmitarë nga vendi i ngjarjes thanë kanë parë njerëz të shtrirë në rrugë.Policia suedeze tha se ka marrë një telefonata në lidhje me një person i cili ka shtypur disa njerëz me makinë. Policia ka evakuuar banorët në këtë zonë.

Sicred