KRYEFAQJA » LAJME » Stamboll, presidenti turk Erdogan priti kryeministrin shqiptar Rama
Stamboll, presidenti turk Erdogan priti kryeministrin shqiptar Rama

Stamboll, presidenti turk Erdogan priti kryeministrin shqiptar Rama

Kryeministi Edi Rama gjendet në Stamboll për të marrë pjesë në Kongresin Botëror të Naftës që nis të hënën. Sot ai është pritur për 90 minuta nga presdenti turk Erdogan në rezidencën presidenciale. Lajmin e bën të ditur vetë zoti Rama në rrjetet sociale. Sipas tij gjatë takimit është diskutuar mbi projektet e përbashkëta. “Progres i qenësishëm për aeroportin e Vlorës dhe linjën ajrore shqiptare, me asistencën logjistike e teknike të Turkish Airlines” shkruan zoti Rama.

Sicred