KRYEFAQJA » LAJME » Sport » Rio 2016, triumfojne amerikanet në stafetën 4x100m
rio, garat e atletikes, 4x100, fitojne amerikanet
EPA/YOAN VALAT

Rio 2016, triumfojne amerikanet në stafetën 4x100m

Garat e shumëpritura ato të stafetës 4×100 metra për meshkuj dhe femra kanë dhuruar emocione të mëdha në Rio 2016. Për femra atletet amerikane kanë fituar titullin kampion olimpik pasi kanë realizuar kohën e dytë më të mirë në histori, 41’01. Një fitore kjo që i ka dhënë mundësinë Elison Feliks që t bëhet atletja e parë femër që fiton 5 medalje të arta olimpike. Në vend të dytë u rendit katërshja e atleteve xhamajkane me kohën 41’36.

Sicred