KRYEFAQJA » LAJME » Sport; Loja kineze me litar
Sport, Loja kineze me litar, kercim me litar, koordinimi, zjarrfikesit

Sport; Loja kineze me litar

Kinezët njihen si popull për disiplinën e tyre të hekurt dhe aftësinë për të dhuruar spektakël sa i përket koordinimit. Por ajo që kanë dhuruar këta zjarrëfikës kinezë gjatë një stërvitjeje të zakonshme ditore ka qenë përtej të zakonshmes. Ky ushtrim i thjeshtë me litar është shndërruar në një sfidë të koordinimit njerëzor deri në kufinjtë e dhimbjes. Për të dëshmuar se asgjë nuk është e rastësishme, ky ushtrim ka vazhduar pa ndërprerje për plot 3 minuta…

Sicred