KRYEFAQJA » LAJME » Spanjë – Shqipëri, pjesa e parë 3-0
Alikante, Spanja mbosht Shqipërinë 3-0 dhe shkon në Rusia 2018

Spanjë – Shqipëri, pjesa e parë 3-0

Shqipëria ka dalë kokëulur nga pjesa e parë e takimit me Spanjën që po zhvillohet në Alikante në kuadër të Grupit G të kualifikueseve të Kupës së Botës “Rusi 2018”. Ajo ka pësuar tre gola, në 45 minuta që kanë folur vetëm për ekipin spanjoll, i cili mbështetej nga një publik i zjarrtë në stadimin “Jose Riko Perez”. Fillimisht në minutën e 16 shënoi Rodrigo, në 24-ën dyfishon rezultatin Isko dhe golim i tretë u shënua nga Alcantara, në minutën e 27-të. Rastet e ekipit shqiptar ishin shumë të paktë.

Pjesa e dytë ka nisur me dy zëveëndësime për ekipin shqiptar . Janë larguar Memolla dhe Balliu,  dhe në vend të tyre  janë futur në fushë Agolli dhe Sadiku.

Sicred